Badania kliniczne

Prowadzonych jest szereg różnych badań klinicznych w obszarze implantów dentystycznych. Program badań klinicznych obejmuje w pełni sponsorowane badania i badania inicjowane przez badaczy (Investigator Initiated Studies, IIS).

Przestrzegamy wymogów Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA) i Międzynarodowego Komitetu Wydawców Czasopism Medycznych (International Committee of Medical Journal Editors, ICMJE) dotyczących rejestracji badań klinicznych. Z tego powodu informacje dotyczące wszystkich podjętych badań są dostępne publicznie w witrynie internetowej ClinicalTrials.gov. Ze względów etycznych i prawnych oraz przez wzgląd na przejrzystość, w tej witrynie internetowej regularnie publikowane są informacje na temat naszych badań klinicznych dotyczących implantów stomatologicznych i związanych z nimi produktów.  

Program badań klinicznych

Średnio co roku inicjowane są 2–3 prospektywne, wieloośrodkowe badania kliniczne, których celem jest:

  • potwierdzenie, że nasze produkty są bezpieczne i niezawodne, z czego korzyści odnoszą lekarze i pacjenci;
  • zapewnienie zgodności z przepisami;
  • rozszerzenie listy wskazań dotyczących naszych produktów.

Te badania kliniczne są prowadzone codziennie przez personel badawczy na uniwersytetach i w klinikach dentystycznych na świecie.

Poniżej znajduje się lista badań realizowanych w ramach programu badań klinicznych wraz z krótkim opisem każdego z badań i specyfikacją badanego produktu. Kliknij na każde z badań, aby uzyskać dodatkowe informacje, np. dostępne wyniki oraz bezpośrednie łącze do strony ClinicalTrials.gov

049