Membrany GBR/GTR

Membrana dentystyczna służy do stabilizacji i zabezpieczenia ubytku poprzez niedopuszczenie do zarośnięcia tkanką dziąsłową.

SYMBIOS Collagen Membrane SR_tweezers 32905271

Membrany wchłanialne

Wchłanialne membrany dentystyczne SYMBIOS ułatwiają tworzenie warunków do narastania komórek i waskularyzacji, ukierunkowują gojenie kości, a także chronią przed drobnoustrojami i bakteriami. Membrany wchłanialne są wchłaniane przez organizm, przez co nie ma potrzeby ich chirurgicznego usuwania.

SYMBIOS Collagen Membrane SR

Membrana SYMBIOS Collagen Membrane SR (slow resorbable — powolne wchłanianie) to biowchłanialny wszczepiany kolagen typu I na bazie bydlęcego ścięgna Achillesa. Przeznaczona jest do wykorzystania podczas zabiegów chirurgii dentystycznej. Membrana działa jak bariera, wspomagając gojenie rany po zabiegu chirurgii dentystycznej, w przypadkach zakładania implantu, ubytku kości lub odbudowy grzbietu. Konstrukcja włóknista umożliwia integrację tkanki, a jednocześnie zapobiega bezpośredniemu dostępowi bakterii i komórek nabłonkowych.

  • Bezpieczne dla pacjentów — kolagen typu I o wysokiej czystości na bazie bydlęcego ścięgna Achillesa
  • Zapobiega wrostowi komórek nabłonkowych — okluzji komórek
  • Membranę można wszyć lub zamocować pinami bez ryzyka przerwania – unikalny kierunek włókien zapewnia wysoką wytrzymałość na rozciąganie
  • Wystarczająco sztywna, aby ułatwić umieszczanie, ale z łatwością układa się na grzbiecie – optymalna elastyczność. Można zakładać na sucho lub po nawodnieniu

SYMBIOS primary logotype_light_green
049