XiVE<sup>®</sup> – implantologia bez granic

System implantów XiVE® oferuje rozwiązania w obszarach, w których inne systemy nie znajdą zastosowania. Zapewnia praktycznie nieograniczoną swobodę prac chirurgicznych i protetycznych oraz maksymalne bezpieczeństwo. Dzięki systemowi XiVE można stawić czoła wyzwaniom implantologicznym z równą łatwością jak w przypadku standardowych procedur.

Konstrukcja implantu

Zaawansowana konstrukcja — lepsza stabilizacja pierwotna

Doskonała retencja od początku? Przy wszystkich klasach kości? Odpowiedzią jest XiVE. Kształt implantu i procedura chirurgiczna przygotowane specjalnie dla tego systemu znakomicie służą realizacji głównego celu: uzyskaniu stabilizacji pierwotnej od samego początku.

Specjalny wzór implantu uwzględnia część kondensującą gwintu oraz samogwintujący wierzchołek. Wyniki są rewelacyjne: kondensacja kości wokół implantu, zwłaszcza w przypadku kości o słabej strukturze. A co jest jeszcze lepsze: uzyskuje się stabilizację pierwotną z możliwością natychmiastowego uzupełnienia i obciążenia. Oznacza to atraumatyczne osadzanie implantu w kościach klasy I i II za pomocą wiertła korowego. Świetne wyniki można osiągnąć także w przypadku kości o słabej strukturze, przy ograniczonym użyciu wiertła korowego.

Obraz: 1=Frykcja / 2=Kondensacja / 3=Cięcie

XiVE TG Implantacja przezdziąsłowa — leczenie atraumatyczne

Prosty zabieg chirurgiczny i protetyka? XiVE TG oferuje metodę implantacji przezdziąsłowej. Opracowanie przebiega podobnie i przy użyciu takich samych narzędzi, jak w przypadku poddziąsłowego wszczepienia implantu XiVE S plus: szybko i atraumatycznie. Szczególnie dotyczy to uzupełnień funkcjonalnych.

Kluczem jest odpowiednia kombinacja. System XiVE TG stanowi udoskonalenie sprawdzonego klinicznie systemu FRIALOC z uwzględnieniem wszystkich zalet systemu XiVE S plus: specjalnego kształtu gwintu, specjalnej konstrukcji implantu oraz powierzchni FRIADENT plus. Łączniki FRIADENT do implantów XiVE TG są szczególnie praktyczne i ekonomiczne: geometria połączenia jest zawsze taka sama, co pozwala stosować jeden łącznik w przypadku wszystkich średnic implantów.

Efektywna struktura i powierzchnia odpowiednia dla komórek

Zależy Ci na satysfakcji pacjentów? Struktura powierzchni implantu ma znaczący wpływ na powodzenie leczenia implantologicznego. W celu uzyskania optymalnej osteointegracji implanty XiVE S plus oraz XiVE TG wyposażono w sprawdzoną klinicznie i stanowiącą standard powierzchnię FRIADENT plus: cechującą się szybkim zwilżaniem i aktywacją wzrostu komórek. Mikrostruktura wytrawiana w wysokiej temperaturze jest idealna do narastania komórek. Na całej powierzchni szybko tworzy się gęsta sieć włókien fibrynowych i przyspiesza tworzenie nowej kości. Lepsze zwilżanie tkanki, zapoczątkowywane przez początkowe hydrofilne właściwości powierzchni, przyspiesza narastanie i różnicowanie się nowych komórek. Struktura powierzchni odpowiadająca komórkom kostnym pozwala osiągnąć pełny sukces leczenia.

XiVE logotype web
049