Łączniki przeznaczone dla indywidualnego pacjenta wykraczające poza technologię CAD/CAM

Indywidualnie projektowane łączniki ATLANTIS pozwalają na stosowanie rozwiązań cementowanych, przykręcanych i mocowanych na elementach precyzyjnych we wszystkich najważniejszych systemach implantów. Łącznik ATLANTIS to znakomita podstawa, zapewniająca najlepszą funkcjonalność i estetykę.

ATLANTIS abutments core image_01

Każdy łącznik jest projektowany indywidualnie za pomocą opatentowanego oprogramowania ATLANTIS VAD (Virtual Abutment Design). ATLANTIS VAD = projekty komputerowe wspomagane przez ludzi. CAD = projekty opracowywane przez ludzi, wspomagane przez komputery.

Wykorzystanie produktów ATLANTIS w gabinecie i laboratorium dentystycznym zapewnia komfort pracy i pozwala na zwiększenie efektywności i zyskowności.

Indywidualnie projektowane łączniki do cementowanych rozwiązań protetycznych


Indywidualnie projektowane łączniki do cementowanych rozwiązań protetycznych

Łączniki ATLANTIS są projektowane indywidualnie do implantologicznych uzupełnień cementowanych. Za pomocą opatentowanego oprogramowania ATLANTIS VAD każdy łącznik ATLANTIS jest projektowany indywidualnie na podstawie ostatecznego kształtu zęba. Zapewnia to wyjątkową funkcjonalność i estetykę.

Wskazania: Łączniki ATLANTIS do prac cementowych stosuje się w dowolnym miejscu w jamie ustnej, w procedurach uzupełnień pojedynczych, częściowych i pełnych braków.

Materiały: Łączniki ATLANTIS zapewniają swobodę wyboru biozgodnych materiałów dla każdego przypadku. Łączniki ATLANTIS do uzupełnień cementowanych są obecnie produkowane w wariancie tytanowym, tytanowym o kolorze złotym, a także w czterech odcieniach dwutlenku cyrkonu.
Zobacz przewodnik po materiałach wykorzystywanych w łącznikach ATLANTIS (plik PDF).

Duplikat łącznika: Razem z oryginalnym łącznikiem można zamówić i otrzymać jego identyczną funkcjonalnie kopię. Duplikat łącznika może służyć jako model, który pozwoli zwiększyć dokładność pracy w pracowni oraz zoptymalizować dopasowanie korony. Duplikat łącznika ATLANTIS jest szczególnie przydatny w sytuacji, gdy lekarz chce założyć docelowy łącznik w trakcie gojenia, ale zapewnia też technikowi laboratoryjnemu czas na wykonanie ostatecznego uzupełnienia.

Późniejsze zamówienie: Dodatkowe oryginalne łączniki ATLANTIS można zamawiać później, w takim samym kształcie lub ze zmianami. Technologia cyfrowa ATLANTIS eliminuje czas potrzebny na wykonywanie dodatkowych wycisków i rejestrację zwarcia lub ręczne modyfikowanie łącznika. Łącznik ATLANTIS można też zamówić później, w takim samym kształcie lub ze zmianami.

Śruba łącznika: Każdy łącznik koronowy ATLANTIS Crown Abutment jest dostarczany z odpowiednią śrubą łącznika, która odpowiada wewnętrznej geometrii łącznika. W razie konieczności zakupu dodatkowej śruby, należy po prostu dodać ją do zamówienia. Materiał: Stop tytanu 6Al-4V (Grade 5). Zobacz zalecenia dotyczące momentu dokręcania śrub łącznika ATLANTIS (plik PDF).

Indywidualnie projektowane łączniki ATLANTIS a łączniki seryjne

ATLANTIS abutment cement Stock abutment cement

Po lewej: zaprojektowany indywidualnie łącznik ATLANTIS.
Po prawej: łącznik seryjny.


Łączniki ATLANTIS w porównaniu z łącznikami prefabrykowanymi mają wiele zalet: 

  • optymalne podparcie i utrzymanie docelowego uzupełnienia;
  • optymalny profil wyłaniania korony, w celu uzyskania naturalnej estetyki;
  • krawędzie można umieścić na idealnym poziomie, zapewniającym łatwe i bezpieczne usunięcie nadmiarów cementu;
  • nie wymagają poprawek ani dodatkowych wizyt pacjenta;
  • wytwarzane przy zastosowaniu najnowocześniejszego procesu frezowania, aby za każdym razem zagwarantować największą precyzję i najwyższą jakość;
  • nie trzeba tracić czasu na wybór łączników prefabrykowanych;
  • dostępne dla wszystkich najważniejszych systemów implantologicznych i wykonane z dowolnych materiałów biokompatybilnych.
ATLANTIS logo webb
049